NA PERÓNE je profesionálnym nezávislým divadlom, ktoré v Košiciach kontinuálne pôsobí a tvorí od roku 2005. Počas týchto rokov prešlo rôznymi obdobiami a vývojom v rámci svojej vnútornej organizácie aj spôsobu umeleckej výpovede. Svoje umelecké spektrum postupne rozšírilo o performace, happeningy a rozmanité workshopové projekty prepájajúce rôzne druhy umenia. Motívom vzniku inscenácií je potreba reagovať na citlivé témy, vyjadriť svoj názor/pocit. Provokatívnym spracovaním tém divadlo búra bariéru medzi javiskom a hľadiskom - divák si často nie je istý či je divákom alebo hercom.

V repertoári divadla sa nachádzájú autorské predstavenia pre dospelých i medzinárodné projekty site specifik performance a hranie vo verejnom priestore, so silnou autorskou výpoveďou, zakladajúcich členov. NA PERÓNE svoju činnosť orientuje na kolektívnu autorskú tvorbu a je v prvom rade autorským divadlom.

Súčasťou tvorivého tímu divadla je, okrem autorsko - réžijnej  dvojice  Wernerová / Kočiš, vždy v rámci každého projektu, množstvo externých, viac či menej stálych spolupracovníkov. K téme nového predstavenia NA PERÓNE stále hľadá správneho partnera -  výtvarníka, hudobníka, scénografa, alebo iného spolupracovníka. Vďaka tomu súbor nestráca dynamiku a v interakcii s novými tvorcami sa neustále rozvíja, ale zachováva si pri tom istý rukopis na ktorý sú “jeho diváci” zvyknutí. Vo svojich dielach inovatívne spracováva témy, ktoré sú tvorcom bytostne blízke, ku ktorým majú potrebu vyjadriť sa a ktoré chcú ponúknuť na diskusiu aj divákovi.

V súčasnosti má divadlo za sebou 17 premiér repertoárových inscenácií, z ktorých 5 je súčasťou ich aktuálneho repertoáru, zájazdy a účasť na divadelných festivaloch v Česku, Poľsku, Maďarsku, Francúzsku, Nemecku, Bulharsku, Nórsku, Anglicku, USA, Švédsku, spoluprácu s množstvom organizácií a jednotlivcov pôsobiacich na poli umenia na Slovensku aj v zahraničí. 

Kúpte si lístky na predstavenia,
ktoré vám prináša Na peróne

Kúpiť
lístky

S kým by ste chceli navštíviť Na peróne?

Pozvite niekoho do divadla:

Messenger Pozvať cez Messenger WhatsApp Pozvať cez WhatsApp
Facebook Zdieľať na Facebook Zdieľať Skopírovať odkaz

Ďalšie nezávislé divadlá v Košickom kraji