Divadlo K

Nefotografie

Predstavenie sa momentálne nehrá

Divadlo K uvádza Nefotografie

Divadlo K

Brožúra Viac o divadle a ďalšie predstavenia

Divadelná inscenácia Nefotografie vychádza z textov tridsiatich šiestich slovenských fotografov, ktorí opísali svoju skúsenosť s neurobenou fotkou.

Autorská hra spracováva tieto spomienky a obrazy transformáciou do iných médií. Vytvára priestor pomyselného laboratória, kde performeri skúmajú materiály a reagujú na poskytnuté texty.

Projekt Nefotografie je voľným pokračovaním inscenácie Nezachytené fotografie (2019) inšpirovanej zbierkou Willa Steacyho Photographs not taken o zahraničných fotografoch. Nová hra Nefotografie je zameraná na slovenskú fotografickú obec, ktorú režisérka oslovila s otázkou: “Čo je ten moment, ktorý sa Vám nepodarilo zachytiť, ktorý máte stále v pamäti?”

Texty do inscenácie napísali: 
Juraj Bartoš, Laura Belišová, Leontína Berková, Pavol Breier, Peter Fabo, Petra Feriancová, Jana Gombíková, Matej Hakár, Táňa Hojčová, Lena Jakubčáková, Jakub Jančo, Šymon Kliman, Robo Kočan, Martin Kochan, Dušan Kochol, Soňa Maletz, Peter Marek, Veronika M. Markovičová, Boris Németh, Jozef Ondzik, Katarína Poliačiková, Rudo Prekop, Marek Pupák, Zuzana Pustaiová, Tomáš Rafa, Peter Rónai, Jozef Sedlák, Rudolf Sikora, Pavel M. Smejkal, Viktor Šelesták, Ján Šipöcz, Jana Šturdíková, Diana Takácsová, Ján Viazanička, Martin Vongrej a Peter Župník.

Inscenácia vznikala metódou kolektívnej tvorby, nazývanej aj “Devised Dramaturgy”, vychádzajúc z improvizácie a z práce s rôznym materiálom. Ten predstavujú zozbierané texty, médium fotografie, téma nezachytenej fotografie, skúšobný priestor, fotografická tvorba autorov, osobné asociácie a vlastné momenty fascinácie. Východiskovými boli stratégie načúvania materiálu, hľadania jeho potenciálu, kolaboratívne premýšľanie, myslenie cez konanie a akcie založené na zadaniach. V skúšobnom procese si tím vybral šesť textov, ktoré rozpracoval do menších scén. S ďalšími textami pracoval viac asociatívne a fragmentárne, s princípmi vrstvenia a prvkami náhody.

Vstupné: 10€, platí sa na mieste.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čas60 minút
účinkujú
Zuzana Garaiová
Alex Mihalík
Tomáš Senko
Juliana Svítková
koncept
Mária Piatriková
Stanislav Piatrik
réžia a dramaturgia
Mária Piatriková
dramaturgická a pohybová asistencia
Lívia Balážová
scénografia a kostýmy
Tatiana Holienková
hudba
Rastislav Dobšovič
produkcia
Klára Kokoruďová
Tomáš Senko
Mária Piatriková
Kúpiť
lístky

S kým by ste chceli ísť na toto predstavenie?

Pozvite niekoho do divadla:

Messenger Pozvať cez MessengerWhatsApp Pozvať cez WhatsApp
Facebook Zdieľať na FacebookZdieľať Skopírovať odkaz