Divadlo K

Nefotografie na festivale OFF Bratislava

Predstavenie sa momentálne nehrá

Divadlo K uvádza Nefotografie na festivale OFF Bratislava

Divadlo K

Brožúra Viac o divadle a ďalšie predstavenia

O FESTIVALE:

Festival OFF Bratislava je platformou nových talentov, ktorá podporuje umelcov pôsobiacich na poli fotografie a nových médií.

Dvanásty ročník pod názvom Rodinný portrét sa zaoberá rodinou v doslovnom i prenesenom význame. Nech tomu hovoríme klan, kmeň, network i rodina, ako umelecky definujeme skupinu, ktorá spolu sníva, smeje sa, učí sa, modlí sa či sa navzájom podporuje...? Prečo je to v dnešnej dobe taká dôležitá téma, v ktorej nenachádzame spoločný konsenzus? Rodina ako nekonformné spolužitie i hodnota v neistote, zázemie v šťastí a počas tragédií je ústrednou témou tohtoročného festivalu.

ZDROJ: https://offbratislava.sk/about/

Nefotografie sa odohrajú v rámci festivalu OFF Bratislava v dňoch 6.11.2021o 16:00 a 19:00 v Divadle K na Palackého 5 v Bratislave.

O INSCENÁCII:

Divadelná inscenácia Nefotografie vychádza z textov tridsiatich šiestich slovenských fotografov, ktorí opísali svoju skúsenosť s neurobenou fotkou. Autorská hra zozbierala a spracováva tieto spomienky a obrazy transformáciou do iných médií. Vytvára priestor pomyselného laboratória, kde performeri skúmajú materiály (texty, fotografickú tvorbu autorov, médium fotografie...) a reagujú na ne.

Texty do inscenácie napísali:

Juraj Bartoš, Laura Belišová, Leontína Berková, Pavol Breier, Peter Fabo, Petra Feriancová, Jana Gombíková, Matej Hakár, Táňa Hojčová, Lena Jakubčáková, Jakub Jančo, Šymon Kliman, Robo Kočan, Martin Kochan, Dušan Kochol, Soňa Maletz, Peter Marek, Veronika M. Markovičová, Boris Németh, Jozef Ondzik, Katarína Poliačiková, Rudo Prekop, Marek Pupák, Zuzana Pustaiová, Tomáš Rafa, Peter Rónai, Jozef Sedlák, Rudolf Sikora, Pavel M. Smejkal, Viktor Šelesták, Ján Šipöcz, Jana Šturdíková, Diana Takácsová, Ján Viazanička, Martin Vongrej a Peter Župník.

vstupenky: 8€, platí sa v hotovosti na mieste, rezervácie na: rezervacie@divadlok.sk alebo https://www.divadlok.sk/program

Viac informácií o inscenácii: https://www.divadlok.sk/nefotografie

Prípravu inscenácie podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.

Čas60 minút
účinkujú
Zuzana Garaiová
Alex Mihalík
Tomáš Senko
Juliana Svítková
koncept
Mária Piatriková
Stanislav Piatrik
réžia a dramaturgia
Mária Piatriková
dramaturgická a pohybová asistencia
Lívia Balážová
scénografia a kostýmy
Tatiana Holienková
hudba
Rastislav Dobšovič
produkcia
Klára Kokoruďová
Tomáš Senko
Mária Piatriková
Kúpiť
lístky

S kým by ste chceli ísť na toto predstavenie?

Pozvite niekoho do divadla:

Messenger Pozvať cez MessengerWhatsApp Pozvať cez WhatsApp
Facebook Zdieľať na FacebookZdieľať Skopírovať odkaz