Divadlo Na Peróne

My, ľud!

Predstavenie sa momentálne nehrá

Divadlo Na Peróne uvádza My, ľud!

Divadlo Na Peróne

Brožúra Viac o divadle a ďalšie predstavenia

V dôsledku meniacej sa klímy je veľká časť ostrovov ohrozená stúpajúcou morskou hladinou. Z tohto dôvodu mnoho Ostrovanov z ostrovov uteká a ich dlhá a namáhavá cesta končí v Lide. Vďaka tomu krajina čelí veľkým nepokojom. Je to po prvý raz, čo sa jej obyvatelia musia vysporiadať s utečeneckou krízou. Lidanský kráľ sa narýchlo rozhodol ubytovať Ostrovanov v dočasnom stanovom tábore v centre hlavného mesta Marsk. Lidania pôvodne Ostrovanov vítali, vyzbierali peniaze na ich podporu a do tábora priniesli jedlo a hračky. Odvtedy už ale uplynulo niekoľko mesiacov a stále neexistuje perspektíva, kedy sa Ostrovania budú môcť vrátiť do svojich domovov. Zhoršujúca sa situácia núti kráľa k historickému kroku vyhlásiť prvé demokratické voľby prezidenta. Krajina sa náhle pripravuje na obsadenie novej politickej role, ktorá doteraz v Lide neexistovala.

V rámci interaktívnej, divadelnej spoločenskej hry sa diváci stávajú lidanskými občanmi a ich voľba ovplyvňuje dianie v krajine. Ako ich výber dopadne?


RÉŽIA A DRAMATURGIA: Jana Wernerová / Peter Kočiš KONCEPT: SytzeSchalk (NL)

TEXT: SytzeSchalk / Jana Wernerová / Peter Kočiš PREKLAD: Zuzana Kotiková

SCÉNA: Ján Ptačin / Peter Kočiš / Jana Wernerová

KOSTÝMY: Emma Korpová

HUDBA/VIDEO: DeadJanitor

HRAJÚ: Jana Wernerová / Peter Kočiš / Michaela Domovcová / Jakub Muranský HLAS GAMEMASTER: Alena Ďuránová

HLAS PREZIDENTKA: Táňa Poláková

HLAS PREZIDENT: Peter Cibula

TECHNICKÁ PODPORA: PalkoMatia, Dušan Kopčov PRODUKCIA: Zuzana Kotíková / Peter Kočiš / Jana Wernerová VÝROBA SCÉNY: Copyvait, SevenMinutes, Ľudmilla Benková ĎAKUJEME: Patt production, Magdalénka Kolbašská

Čas90 minút
Kúpiť
lístky

S kým by ste chceli ísť na toto predstavenie?

Pozvite niekoho do divadla:

Messenger Pozvať cez MessengerWhatsApp Pozvať cez WhatsApp
Facebook Zdieľať na FacebookZdieľať Skopírovať odkaz