Uhol_92

Ponížení a krvilační

Uhol_92 uvádza Ponížení a krvilační

Uhol_92

Brožúra Viac o divadle a ďalšie predstavenia

Moderná činohra a hudobný live-act, ktorá získala ocenenie DOSKY 2022 za najlepšiu réžiu a kostýmy. Inscenácia odkazuje na román Svedomie proti násiliu od Stefana Zweiga a na tie chvíle, kedy chceme vykričať svoje najtemnejšie myšlienky. Nanovo a jasne rezonuje v našej povolebnej realite.

Ponížení a krvilační približujú večný mechanizmus moci. Prečo stále podliehame samozvaným spasiteľom? A ako ťažko sa nájde v človeku sila postaviť sa niekomu, komu sme dali do rúk až nebezpečnú moc? Je to zápas “komára proti slonovi” ako o ňom písal humanista Castellio v 16. storočí, keď bol sám prenasledovaný chápadlami kalvínskej teokracie. Inscenácia vás prevedie hlbokým ponorom do vnútra - ak nie vášho, tak do vnútra človeka vedľa vás.

vstupné v predpredaji: 9€ / 4€

vstupné na mieste v A4: 12€ / 8€

"Môže byť táto inscenácia o náboženskom fanatizme? Kde je ten stredovek, temnota a zatemnenie mysle, ktoré nútia ľudí zabíjať v mene Boha? Inscenácia Ponížení a krvilační nezávislého divadla Uhol_92 odpovedá prosto: V nás. A je pritom úplne jedno, v ktorom storočí žijeme a aké handry máme práve oblečené.” Soňa Jánošová, z recenzie pre SME.

Vznik textu formou štipendia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner a Bratislavský samosprávny kraj.

www.uhol92.com

Čas75 minút
Text, réžia
Alžbeta Vrzgula
Dramaturgia
Peter Galdík
Výtvarno
Bet Moth
Hudba
Isobutane
Hrajú
Katarína Gurová
Lena Libjaková
Peter Ondrejička
Miloš Bulík
Juraj Ďurajka
Martin Krajčír
Choreografia
Zuzana Sehnalová
Produkcia
Katarína Andrejcová
Svetelný dizajn
Peter Dolog
Zvuková spolupráca
Juraj Čech
Kúpiť
lístky

S kým by ste chceli ísť na toto predstavenie?

Pozvite niekoho do divadla:

Messenger Pozvať cez MessengerWhatsApp Pozvať cez WhatsApp
Facebook Zdieľať na FacebookZdieľať Skopírovať odkaz